З'єднувачі «ОМЕГА»: правила підключення

В асортименті продукції IEK® є справжня знахідка для будівельників і монтажників, що виконують роботу у важких умовах (запиленість, дощ та ін.). Це каучукові штепсельні з'єднувачі серії «ОМЕГА» зі ступенем захисту IP44. Їх використовують для живлення мобільного електрообладнання та інструменту, а також освітлювального обладнання, що використовується для освітлення будівельних майданчиків і виробничих приміщень. Будь-яке електрообладнання, що підключається за допомогою штепсельних з'єднувачів серії «ОМЕГА» повинно бути однофазного типовиконання.

При виробництві каучукових штепсельних з'єднувачів серії «ОМЕГА» IEK® використовується високоякісний каучук, який має ряд переваг у порівнянні зі звичайною гумою або пластиком. Він містить менше домішок в своєму складі і володіє вищим електроізоляційним захистом, а за міцністю і довговічністю каучук набагато перевершує своїх конкурентів. Крім того, каучук має стійкість до ультрафіолетового випромінювання і корозії, що є дуже важливим параметром при застосуванні на вулиці і відкритих приміщеннях.

З'єднувачі «ОМЕГА» відповідають вимогам ГОСТ 51322.1, що підтверджено результатами випробувань в лабораторії на власній базі, і в сторонніх лабораторіях і випробувальних центрах. Конструкція з'єднувачів забезпечує їх високу механічну міцність, при цьому вони мають розбірну конструкцію, що дозволяє при необхідності замінювати живильний провідник. Це особливо важливо при застосуванні на будівельних майданчиках і у виробничих цехах, де високий ризик випадкового механічного пошкодження провідника в процесі експлуатації з'єднувача. Можливість заміни живильного провідника – важлива перевага перед, наприклад, подовжувачами на кабельній котушці типу УК (ХХ) або захисними кришками IP20, де спроба заміни проводу призведе до втрати гарантії на виріб.

З'єднувачі «ОМЕГА» відповідають ступеню захисту від проникнення твердих предметів і води IP44. Такий ступінь захисту забезпечений і при з'єднанні вилка-розетка за умови використання вилок серії «ОМЕГА» і провідника з діаметром по зовнішній ізоляції рівним 9 мм.

У конструкції з'єднувачів передбачено пристрій затискання провідників, який забезпечує захист провідників від скручування, а також дозволяє запобігти натягу між елементом фіксації провідника та контактними гвинтовими затискачами. Це дуже важливий момент при використанні в будівництві та на виробництві, де можливий випадковий натяг проводу, що може призвести до висмикування з контактного затискача одного або всіх трьох провідників.

Гвинтові контактні затискачі з'єднувачів дозволяють приєднувати без спеціальної підготовки провідники перерізом до 2,5 мм² (стаціонарні з'єднувачі) і до 1,5 мм² (переносні з'єднувачі).

З'єднувачі серії «ОМЕГА» мають широкий діапазон робочих температур від –25 до 50 °C, що дає можливість використовувати їх у різних кліматичних умовах. Асортимент каучукових штепсельних з'єднувачів «ОМЕГА» нараховує п'ять найбільш затребуваних на ринку типовиконань. Розглянемо докладніше особливості конструкції кожного.

Розетка переносна із захисною кришкою РБп13-1-0м «ОМЕГА» IP44

Розетка переносна із захисною кришкою РБп13-1-0м «ОМЕГА» IP44Особливістю даного типу з'єднувача є наявність додаткового буртика, з'єднаного з кришкою, яка при посадці захищає блок розетки від проникнення пилу, вологи і твердих предметів. Провідники закріплюються в контактних затискачах притискними шайбами​​, що дозволяє виключити ризик пошкодження струмопровідної жили. Розетку потрібно використовувати спільно з вилкою ВБп3-1-0м «ОМЕГА» IP44 для забезпечення заявленого значення ступеня захисту IP44.


Вилка пряма ВБп3-1-0м «ОМЕГА» IP44

Вилка пряма ВБп3-1-0м «ОМЕГА» IP44Вилка представляє собою литий корпус з каучуку. З одного боку корпусу отвір для введення провідника, з іншого – вставка з контактними штирями, яка видаляється з корпусу для можливості приєднання провідника. Провідники, зачищені від ізоляції і підготовлені до монтажу, закріплюються в контактних затискачах за допомогою гвинтів. Корпус вилки має звуження по зовнішньому діаметру поблизу кабельного вводу, що дозволяє забезпечити зручність при з'єднанні і роз'єднанні вилки з розеткою. Аналогічним конструктивним рішенням володіє розетка переносна із захисною кришкою РБп13-1-0м «ОМЕГА» IP44.


Вилка з боковим вводом ВБу3-1-0м «ОМЕГА» IP44

Вилка з боковим вводом ВБу3-1-0м «ОМЕГА» IP44Вилка з боковим вводом для провідника має спеціальні відливи з ребристим покриттям для зручності витягування з розетки. Контактний блок вилки повністю аналогічний ВБп3-1-0м «ОМЕГА» IP44.


Розетка настінна з захисною кришкою серії «ОМЕГА» 2P+PE 1×16A 250В IP44

Розетка настінна з захисною кришкою серії «ОМЕГА» 2P+PE 1×16A 250В IP44Особливістю цього з'єднувача є наявність отворів в основі для кріплення на стіну. Конструкція захисної кришки і буртика аналогічні переносний розетці. Жили живильних провідників закріплюються притискними шайбами​​, що дозволяє виключити ризик пошкодження струмопровідної жили.


Розетка переносна тримісна з захисними кришками серії «ОМЕГА» 2P+PE 3×16A 250В IP44

Розетка переносна тримісна з захисними кришками серії «ОМЕГА» 2P+PE 3×16A 250В IP44Тримісний з'єднувач дозволяє приєднувати до трьох споживачів одночасно. Особливість з'єднувача – можливість не тільки закріпити на стіні за допомогою чотирьох гвинтів, але і підвісити на стіні за допомогою спеціальної петлі. Це дуже зручно при веденні монтажу на висоті, коли штатні живильні шнури на переносному електроінструменті часто мають недостатню довжину.


Таблиця 1. Технічні параметри та характеристики штепсельних каучукових з'єднувачів серії «ОМЕГА»

Найменування параметраЗначення
Номінальний робочий струм In, А16
Номінальна робоча напруга Ue, В250
Номінальна частота, Гц50
Максимальна потужність навантаження не більше, Вт3600
Тип з'єднувачів2P+N
Максимальний перетин приєднуваних провідників, мм²Стаціонарних з'єднувачів2,5
Переносних з'єднувачів1,5

Зручність монтажу та експлуатації, цілий ряд оригінальних конструктивних рішень, надійні та безпечні матеріали – все це робить штепсельні каучукові з'єднувачі серії «ОМЕГА» унікальним виробом на українському електротехнічному ринку.

Джерело: Вестник ИЭК